פתיחת תיק גירושין - איך עושים את זה?

היכן פותחים תיק גירושין, כיצד עושים זאת, האם הדבר כרוך בתשלום ומשמעויות נוספות - בואו לקרוא במאמר שלהלן! קרא עוד »

משמורת על הילדים - ילד הולך עם אמא או עם אבא?

כיצד מתנהל התהליך של משמורת על ילדים? מהי משמורת משותפת? ומה המשמעות כלפי הילדים? במאמר הבא קרא עוד »

עורך דין לענייני גירושין - לייצוג בתהליך הגירושין

איך לבחור עורך דין גירושין? האם ישנן תתי התמחויות בתחום? ועוד מספר נקודות חשובות שחשוב שתדעו מראש - במאמר הבא קרא עוד »

טיפול זוגי - לשימור הקשר הזוגי

מה אתם יודעים על טיפול זוגי כיצד ממתחילים תהליך של טיפול זוגי? על מיהו מטפל מוסמך? והאם זה באמת מה שיציל את חיי הזוגיות שלכם? בואו לקרוא! קרא עוד »

טיפול משפחתי - כדאי שתדעו

מהו בדיוק טיפול משפחתי, למי הוא מיועד, באילו סיטואציות הטיפול רלוונטיות? ותוך כמה זמן נראה תוצאות ממשיות? להלן במאמר! קרא עוד »

טיפול נפשי לאחר גירושין - כמעט חודה לכל אחד

הפתגם אומר כי לא קיימים גירושים נקיים. כיצד מתגברים על הצלקות הנפשיות שמותיר התהליך הקשה הזה וממשיכים לאופק חדש? התשובות בפנים! קרא עוד »

 

גירושין ועורכי הדין אשר מעורבים בתהליך

עורך דין מנהלי

תקופת גירושין היא תקופה קשה מאוד עבור שני בני הזוג ובעיקר עבור הילדים. עצם העבודה עם עורכי דין יכולה להיות מלחיצה לכשעצמה, ולא משנה מה המצב שלכם בתיק הגירושין ועד כמה הוא טוב. אלו עורכי דין מעורבים בתהליך הרגיש הזה? הנה שלושה סוגי עורכי דין שונים שמעורבותם שונה.

עורך דין גירושין – עורך הדין העיקרי

עורך הדין החשוב והעיקרי ביותר בתהליך גירושין הוא עורך דין גירושין. למעשה לעורך דין זה קוראים גם עורך דין משפחה כי מלבד ענייני גירושין הוא מתעסק גם בענייני צוואות, סכסוכים משפחתיים וכן הלאה. דיני משפחה רגישים מאוד כיוון שכל צד יודע על השני מידע רב. עורך דין גירושין יכול לייצג את בן או בת הזוג והוא יכול גם לייצג את שניהם, כאשר ייצוג הדדי בדרך כלל יקרה כאשר הם יחליטו לנסח את הסכם הגירושין ביחד מה שיגרור פחות אמוציות ויותר רציונל.

לעתים יש צורך בעורך דין פלילי

עורך דין פלילי כמעט ולא מערוב בתהליכי גירושין. למעשה רק באחוז קטן מהמקרים בכלל עולה השאלה האם יש לערב אותו כאשר הוא נחוץ בעיקר כאשר ישנה עבירה פלילית כלשהו שעולה מתהליך הגירושין. למשל , יכול להיות שצד אחד גנב סכום כסף או חטף את הילדים בלי אישור, במקרים מסוימים אפילו ברח איתם לחו"ל. במקרים אחרים, קיצוניים לא פחות, מתברר שהאישה מוכה או שהגבר ניזוק מהאישה, אולי צד אחד איים על השני וכן הלאה.

מהו עו"ד מנהלי ומתי צריך אותו

אם עורך דין פלילי מייצג את המדינה כנגד אדם מסוים, עורך דין מנהלי הוא הניגוד המוחלט. עורך דין מנהלי מייצג את האדם נגד המדינה, כלומר אחת הרשויות שלה. גם העבודה עם עורך דין מנהלי במהלך גירושין נדיר מאוד והיא בדרך כלל פופולרית כאשר יש תביעה כנגד בית הדין הרבני או כל גוף אחר שלא התנהל כשורה במהלך הגירושין. כמו כן בעזרת עורך דין מנהלי אפשר לתבוע גופים ממשלתיים אחרים כמו מס הכנסה או ביטוח לאומי אך גם מצבים אלו נדירים מאוד בתהליכי הגירושין וכמעט ולא שומעים עליהם.

-->