פתיחת תיק גירושין - איך עושים את זה?

היכן פותחים תיק גירושין, כיצד עושים זאת, האם הדבר כרוך בתשלום ומשמעויות נוספות - בואו לקרוא במאמר שלהלן! קרא עוד »

משמורת על הילדים - ילד הולך עם אמא או עם אבא?

כיצד מתנהל התהליך של משמורת על ילדים? מהי משמורת משותפת? ומה המשמעות כלפי הילדים? במאמר הבא קרא עוד »

עורך דין לענייני גירושין - לייצוג בתהליך הגירושין

איך לבחור עורך דין גירושין? האם ישנן תתי התמחויות בתחום? ועוד מספר נקודות חשובות שחשוב שתדעו מראש - במאמר הבא קרא עוד »

טיפול זוגי - לשימור הקשר הזוגי

מה אתם יודעים על טיפול זוגי כיצד ממתחילים תהליך של טיפול זוגי? על מיהו מטפל מוסמך? והאם זה באמת מה שיציל את חיי הזוגיות שלכם? בואו לקרוא! קרא עוד »

טיפול משפחתי - כדאי שתדעו

מהו בדיוק טיפול משפחתי, למי הוא מיועד, באילו סיטואציות הטיפול רלוונטיות? ותוך כמה זמן נראה תוצאות ממשיות? להלן במאמר! קרא עוד »

טיפול נפשי לאחר גירושין - כמעט חודה לכל אחד

הפתגם אומר כי לא קיימים גירושים נקיים. כיצד מתגברים על הצלקות הנפשיות שמותיר התהליך הקשה הזה וממשיכים לאופק חדש? התשובות בפנים! קרא עוד »

 

גירושין – מתי יש צורך בעורך דין פלילי

עורך דין פלילי

ענייני גירושין בדרך כלל לא מגיעים עד כדי הליכים פליליים, שמהותם תביעה של המדינה נגד אזרח מסוים. בדרך כלל הגירושין מתחילי ונגמרים בבית משפט אזרחי אך יש כמה מצבים בהם עורך דין פלילי יהיה מעורב גם כן. באלו מקרים מדובר? הנה שלוש דוגמאות שאמנם נדירות אך יכולות לקרות.

כאשר יש חשד לגניבה

כאשר יש חשד לגניבה מדובר על עבירה פלילית. אמנם האדם שסבל מהגניבה, במקרה זה בן הזוג השני יכול לתבוע גם הוא, בן הזוג שממנו הוסתר מידע מסוים או נגנב מחשבון הבנק המשותף שהיה להם יחדיו, אך מדובר בעבירה פלילית לכל דבר. במצב כזה בנוסף להליך הגירושין עצמו יכולה להיות תביעה נפרדת על אותה גניבה כאשר במצב כזה בן או בת הזוג הגונבים יכולים למצוא את עצמם בכלא. אמנם מקרים אלו נדירים יחסית ובוודאי לא מגיעים עד הליך פלילי ועונשי מאסר אך זה יכול לקרות.

כאשר ישנה אלימות

כאשר ישנה אלימות במשפחה והיא העילה לגירושין, או שהיא עולה כחלק מתהליך הגירושין כמובן עם חשד בסיסי סביר, תיפתח חקירה פלילית. בדרך כלל הגבר הוא זה שיהיה חזק יותר והוא זה שמכה את האישה, כאשר האלימות הזו יכולה להיות גם ישנה יותר אך בכל זאת עליו לתת על כך את הדין. אלימות במשפחה היא מצב עגום מאוד שיכול להיות גם במצב חמור יותר, נגד הילדים, כאשר ברור שמצב כזה הצד המכה לא יוכל לשמור על הילדים. מעבר לכך הצד המכה עלול למצוא את עצמו מאחורי סורג ובריח.

הפרה פלילית של החוזה

לעתים מנסחים הסכם גירושין שאמור למנוע את כל הסבכה המשפטית כאשר התא המשפחתי יפורק, בין אם בהסכמת שני הצדדים או ביוזמתו של צד אחד. הפרה פלילית של החוזה היא מקרה מרחיק לכת כמו למשל שצד אחד בורח עם הילדים למדינה אחרת כדי להתחמק מהליך הגירושין או מכל סיבה אחרת. בדרך כלל הפרות החוזה או בכלל כל מעשה שאינו חוקי ייאלץ הגשת תביעה במסגרת המשפט האזרחי, אך כאשר מדובר על עבירות חמורות מאוד כמו אלו, הליך פלילי עם עורך דין פלילי הוא בלתי נמנע.

-->