פתיחת תיק גירושין - איך עושים את זה?

היכן פותחים תיק גירושין, כיצד עושים זאת, האם הדבר כרוך בתשלום ומשמעויות נוספות - בואו לקרוא במאמר שלהלן! קרא עוד »

משמורת על הילדים - ילד הולך עם אמא או עם אבא?

כיצד מתנהל התהליך של משמורת על ילדים? מהי משמורת משותפת? ומה המשמעות כלפי הילדים? במאמר הבא קרא עוד »

עורך דין לענייני גירושין - לייצוג בתהליך הגירושין

איך לבחור עורך דין גירושין? האם ישנן תתי התמחויות בתחום? ועוד מספר נקודות חשובות שחשוב שתדעו מראש - במאמר הבא קרא עוד »

טיפול זוגי - לשימור הקשר הזוגי

מה אתם יודעים על טיפול זוגי כיצד ממתחילים תהליך של טיפול זוגי? על מיהו מטפל מוסמך? והאם זה באמת מה שיציל את חיי הזוגיות שלכם? בואו לקרוא! קרא עוד »

טיפול משפחתי - כדאי שתדעו

מהו בדיוק טיפול משפחתי, למי הוא מיועד, באילו סיטואציות הטיפול רלוונטיות? ותוך כמה זמן נראה תוצאות ממשיות? להלן במאמר! קרא עוד »

טיפול נפשי לאחר גירושין - כמעט חודה לכל אחד

הפתגם אומר כי לא קיימים גירושים נקיים. כיצד מתגברים על הצלקות הנפשיות שמותיר התהליך הקשה הזה וממשיכים לאופק חדש? התשובות בפנים! קרא עוד »

 

משמורת משותפת – יתרונות וחסרונות

עורך דין גירושין

בעיות בנושאי גירושין הן מהבעיות הקשות ביותר גם מבחינה משפטית וגם מבחינה רגשית. אם יש משהו אחד שבוודאי חשוב יותר לכל הורה מכל דבר אחר בעת הגירושין היא הזכות לראות את הילדים שלו ולכן הורים רבים נלחמים על משמורת משותפת. מהי בדיוק משמורת משותפת ומה יתרונותיה?

 

מהי משמורת משותפת וכיצד היא מתבצעת?

כאשר זוג מחליט שהוא רוצה להתגרש הוא צריך להחליט מה הוא עושה עם הילדים. כיצד זה נקבע? הם יכולים לשאת ולתת אך לפעמים זה מגיע לדיון די סוער שבסופו של דבר השופט מחליט לפי החוק. בדרך כלל יהיה יתרון די ברור לאימא ובעיקר בגיל צעיר, כאשר יש משמורת אוטומטית עד גיל שנתיים, מה שבעבר היה עד גיל שש. לאחר ההחלטה על המשמורת השופט יחליט לגבי הסדרי הראייה גם לפי מה שקבעו, או ניסו לקבוע, בני הזוג. משמורת משותפת שונה לחלוטין, היא מוגדרת כמצב של חצי חצי בזמן שההורים רואים את הילד שלהם.

 

מה היתרונות במשמורת משותפת?עורך דין גירושין

קל מאוד להבין מה היתרון הבולט במשמורת משותפת וכל עורך דין גירושין בחיפה או בכל אזור אחר בארץ יאמר לכם את זה: אתם יכולים להיות שותפים מלאים לגידול הילד שלכם. כמו שכבר אמרנו העניין הזה פונה בעיקר לאבות ולא לאימהות כיוון שלא תמיד הם זוכים למשמורת משותפת. משמורת משותפת תאפשר לאבא ולאימא לראות את הילדים שלהם באופן שווה וכך הם יוכלו לראות אותו גדל בקרבם. כמו כן זה טוב לילד שיזכה להתפתחות בריאה יותר ולקרבה משני הצדדים ולא רק מצד אחד.

 

האם יש גם חסרונות בהחלטה זו?

עוד יתרון אחד של משמורת משותפת הוא היתרון הכלכלי כיוון שברגע שיש משמורת משותפת, אפשר להוריד מעט את דמי המזונות לפי ההיגיון. עם זאת חשוב לזכור שיש גם חיסרון כלכלי במשמורת משותפת שכן האב צריך להשקיע זמן רב יותר בילדים שלו, ההוצאות יהיו גבוהות יותר והוא גם חייב לגור בקרבתו מה שמגביל אותו ואת הקריירה שלו. אמנם משמורת משותפת נשמעת כמו הדבר הטוב ביותר אך היא תהיה חובה ואין תמיד מקום לגמישות.

 

 

 

-->