פתיחת תיק גירושין - איך עושים את זה?

היכן פותחים תיק גירושין, כיצד עושים זאת, האם הדבר כרוך בתשלום ומשמעויות נוספות - בואו לקרוא במאמר שלהלן! קרא עוד »

משמורת על הילדים - ילד הולך עם אמא או עם אבא?

כיצד מתנהל התהליך של משמורת על ילדים? מהי משמורת משותפת? ומה המשמעות כלפי הילדים? במאמר הבא קרא עוד »

עורך דין לענייני גירושין - לייצוג בתהליך הגירושין

איך לבחור עורך דין גירושין? האם ישנן תתי התמחויות בתחום? ועוד מספר נקודות חשובות שחשוב שתדעו מראש - במאמר הבא קרא עוד »

טיפול זוגי - לשימור הקשר הזוגי

מה אתם יודעים על טיפול זוגי כיצד ממתחילים תהליך של טיפול זוגי? על מיהו מטפל מוסמך? והאם זה באמת מה שיציל את חיי הזוגיות שלכם? בואו לקרוא! קרא עוד »

טיפול משפחתי - כדאי שתדעו

מהו בדיוק טיפול משפחתי, למי הוא מיועד, באילו סיטואציות הטיפול רלוונטיות? ותוך כמה זמן נראה תוצאות ממשיות? להלן במאמר! קרא עוד »

טיפול נפשי לאחר גירושין - כמעט חודה לכל אחד

הפתגם אומר כי לא קיימים גירושים נקיים. כיצד מתגברים על הצלקות הנפשיות שמותיר התהליך הקשה הזה וממשיכים לאופק חדש? התשובות בפנים! קרא עוד »

 

גירושין – מתי יש צורך בשירותיו של עורך דין לשון הרע?

עו"ד לשון הרע

תביעת לשון הרע היא תביעה מורכבת מאוד שאפשר להגיש במקרים רבים. אפילו כאשר מדובר על תיק גירושין, שגם ככה סבוך, מורכב ורגיש מאוד, יש סיכוי שבסופו של דבר צד אחד יתבע את השני על הוצאת דיבה ולשון הרע. מתי זה קורה? למה זה קורה? מה העונש שיכול להיות מוטל על הנאשם?

ניסיון להשיג יתרון אסטרטגי

כדי להבין יותר טוב את הנושא של תביעת לשון הרע והוצאת דיבה במהלך תהליך גירושין, צריך להבין עד כמה רגיש הנושא. בדרך כלל כאשר זוגות מתגרשים הם מתכסחים זה עם זה מה שלמעשה יוצר מצב שלילי הרבה יותר. כל אחד בוחר עורך דין משלו שייצג אותו וכך למעשה כל צד מנסה לקבל כמה שיותר נקודות זכות מול השופט, כדי לשפר עמדות לקראת הדיון מול השופט. במצב כזה יכול להיות שצד אחד יחליט 'ללכלך' על הצד השני, כאשר הוא יכול להמציא עליו עלילות שאינן מבוססות במציאות, כאשר סיפורים והאשמות אלו אינן ביקורות לגיטימיות ולעתים אינן קשורות לעניין הגירושין.

כיצד ניתן להוציא דיבה?

  • לשון הרע הוא למעשה ביטוי כללי שמשמעותו הפצת דברים לא נכונים ופוגעניים על צד אחר. את הדברים הללו אפשר להשמיע בכל מקום, החל מתלונת שווא לתחנת המשטרה, לשכנים ולקרובי משפחה משותפים או שאינם משותפים ואפילו פוסט בפייסבוק.
  • הוצאת דיבה ולשון הרע יכולים להיות במגוון רחב של נושאים. יכול להיות שצד אחד יפיץ על השני שהוא מכור לאלכוהול או לסמים, יכול להיות שהוא יספר על הרגלים שונים של הצד השני ולמעשה כל דבר שיכול לבייש את הצד השני או לגרום לו להצטייר כאדם פחות טוב, שאינו יציב ואולי ככזה שפירק את התא המשפחתי או פוגע בילדים.

מה העונש על לשון הרע?

העונש על לשון הרע יכול להגיע לכמה מאות אלפי שקלים. כאשר צד אחד מתלונן על השני, עורך דין לשון הרע יכול להוכיח את הנזק שנגרם ללקוח שאותו הוא מייצג וכך למעשה השופט יעלה את העונש בהתאם לנזק. בדרך כל למדובר בקנס כספי ולא בעונשי מאסר כאשר לא מדובר בעבירות חמורות כמו עבירות פליליות. עם זאת צריך לזכור שתקופת הגירושין גם כך תהיה קשה כלכלית עבור כל אחד מהצדדים, כך שלפני שמנסם להשיג יתרון אסטרטגי על הצד השני ולפני שנותנים לאמוציות להשתלט, כדאי לפתח משמעת עצמית ולהתייעץ עם עורך הדין על כל דבר ועניין.

-->