פתיחת תיק גירושין - איך עושים את זה?

היכן פותחים תיק גירושין, כיצד עושים זאת, האם הדבר כרוך בתשלום ומשמעויות נוספות - בואו לקרוא במאמר שלהלן! קרא עוד »

משמורת על הילדים - ילד הולך עם אמא או עם אבא?

כיצד מתנהל התהליך של משמורת על ילדים? מהי משמורת משותפת? ומה המשמעות כלפי הילדים? במאמר הבא קרא עוד »

עורך דין לענייני גירושין - לייצוג בתהליך הגירושין

איך לבחור עורך דין גירושין? האם ישנן תתי התמחויות בתחום? ועוד מספר נקודות חשובות שחשוב שתדעו מראש - במאמר הבא קרא עוד »

טיפול זוגי - לשימור הקשר הזוגי

מה אתם יודעים על טיפול זוגי כיצד ממתחילים תהליך של טיפול זוגי? על מיהו מטפל מוסמך? והאם זה באמת מה שיציל את חיי הזוגיות שלכם? בואו לקרוא! קרא עוד »

טיפול משפחתי - כדאי שתדעו

מהו בדיוק טיפול משפחתי, למי הוא מיועד, באילו סיטואציות הטיפול רלוונטיות? ותוך כמה זמן נראה תוצאות ממשיות? להלן במאמר! קרא עוד »

טיפול נפשי לאחר גירושין - כמעט חודה לכל אחד

הפתגם אומר כי לא קיימים גירושים נקיים. כיצד מתגברים על הצלקות הנפשיות שמותיר התהליך הקשה הזה וממשיכים לאופק חדש? התשובות בפנים! קרא עוד »

 

סוגיות נפוצות בדיני משפחה

סוגיות בתא המשפחתי

דיני משפחה: נושא מורכב ביותר

עולם המשפט הוא עולם מסקרן ביותר ואחד הנושאים הכי כאובים שיש והכי מורכבים שיש הם דיני משפחה. דיני משפחה מדברים על כל היחס שיש בין החלקים השונים במשפחה, נישואין, גירושין וכמובן גורל הילדים בכל התהליך וזהו אחד הנושאים הכי נפוצים בישראל. לגבי גירושין, יותר מעשירית מהזוגות מתגרשים כאשר ישראל היא אחת מהמדינות עם האחוז הגבוה ביותר בעולם. דיני משפחה דורשים את מיטב המומחים בנושא ואחת הבעיות הגדולות בסוגיות אלו היא שאין אמת אחת. לא מדובר על עבירת תנועה או על עבירה פלילית שנדרשת הוכחת האמת אלא מצבים מסובכים ביותר שדורשים שקילה שקולה ומחושבת ביותר מצד השופטים.

 

סוגיות נפוצות בדיני משפחה

  • עורך דין דיני משפחה הוא עורך דין עסוק מאוד במדינת ישראל כאשר הסוגיות רבות ומגוונות. אחת הסוגיות שמתחילה את כל העניין המשפחתי היא הסכם ממון. הסכם ממון נקרא גם הסכם טרום נישואין הוא הסכם שקובע באופן מדויק כל הניתן את העתיד המשפטי של הזוג בכל מיני מקרים. יותר ויותר זוגות חומים על הסכם טרום נישואין שעדיין בפי רבים נקרא הסכם ממון, שקובע מה הרכוש של כל אחד לפני החתונה כך שבעת פרידה הם יידעו כיצד לחלק את הרכוש. ההסכם קובע גם את עתיד הילדים בכל מיני מקרים למשל מה יעלה בגורל הילדים במידה ואחד ההורים עובר לחו"ל, למי תוענק המשמורת וכולה.
  • אמנם הסכם טרום נישואין יכול להיות ארוך ע סעיפים רבים אך בסופו של דבר בתהליך הגירושין הכל משתנה. דיני משפחה רלוונטיים ביותר לגבי הליך זה שיכול להיות כואב מאוד לשני הצדדים למרות שההחלטה להתגרש היא חד משמעית. סוגיה זו היא אחת הסוגיות המורכבות ביותר בעיקר בנשואי ילדים. גם אם נחתם הסכם טרום נישואין ההסכם יכול להיות מסובך, ומסובך כפליים כשאין הסכם. דברים רבים צריכים להיקבע בבית המשפט כאשר כל עורך דין מנסה להציג את המציאות באור שהוא רוצה להציג שתטיב עם הלקוח שלו, שחשוב לזכור שהלקוחות של שני עורכי הדין עד לא מזמן היו נשואים אוהבים.

משמורת והסדרי ראייה

הסוגיות שקשורות בילדים הם המשמורת, הסדרי הראייה ודמי המזונות. המשמורת אמנם הולכת אוטומטית לאם עד גיל שנתיים אך מגיל שנתיים הכול פתוח בבית המשפט כאשר השופטים יראו את טובת הילד לפני הכול. ההורה שיימצא הכי כשיר ומתאים למשמורת עליו יזכה בה והסדרי הראייה יקבעו מתי בן הזוג השני יראה אותו. סוגיות אלו הן סוגיות מורכבות ביותר והקרבות בבית המשפט עליהם ארוכים ומייגעים.

דמי מזונות לילדים ולבן הזוג

דמי מזונות הם סכום כסף קבוע שיכול להשתנות שמשלם בן זוג אחד לשני וגם בעבור ילדיו. האב יכול לשלם לאם והאם יכולה לשלם לאב כדי ששגרת החיים שלו לא תיפגע אחרי פירוק התא המשפחתי וכמובן תשלום שמקבל בן הזוג שיש לו את המשמורת על הילדים, לפרנסת הילד בצורה מכובדת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

-->