פתיחת תיק גירושין - איך עושים את זה?

היכן פותחים תיק גירושין, כיצד עושים זאת, האם הדבר כרוך בתשלום ומשמעויות נוספות - בואו לקרוא במאמר שלהלן! קרא עוד »

משמורת על הילדים - ילד הולך עם אמא או עם אבא?

כיצד מתנהל התהליך של משמורת על ילדים? מהי משמורת משותפת? ומה המשמעות כלפי הילדים? במאמר הבא קרא עוד »

עורך דין לענייני גירושין - לייצוג בתהליך הגירושין

איך לבחור עורך דין גירושין? האם ישנן תתי התמחויות בתחום? ועוד מספר נקודות חשובות שחשוב שתדעו מראש - במאמר הבא קרא עוד »

טיפול זוגי - לשימור הקשר הזוגי

מה אתם יודעים על טיפול זוגי כיצד ממתחילים תהליך של טיפול זוגי? על מיהו מטפל מוסמך? והאם זה באמת מה שיציל את חיי הזוגיות שלכם? בואו לקרוא! קרא עוד »

טיפול משפחתי - כדאי שתדעו

מהו בדיוק טיפול משפחתי, למי הוא מיועד, באילו סיטואציות הטיפול רלוונטיות? ותוך כמה זמן נראה תוצאות ממשיות? להלן במאמר! קרא עוד »

טיפול נפשי לאחר גירושין - כמעט חודה לכל אחד

הפתגם אומר כי לא קיימים גירושים נקיים. כיצד מתגברים על הצלקות הנפשיות שמותיר התהליך הקשה הזה וממשיכים לאופק חדש? התשובות בפנים! קרא עוד »

 

עו"ד אובדן כושר עבודה – מתי כדאי להיעזר בו?

אבדן כושר עבודה מציב רבים בסיטואציה לא קלה. אדם שסובל ממצב זה, אינו מרוויח את לחמו ובה בעת סובל מבעיה פיזית שהובילה אותו להעדר היכולת להתפרנס בכבוד.
אבל מהי ההגדרה של אבדן כושר עבודה? כיצד מתנהלים בסיטואציה כזאת? ומתי חשוב להיעזר בעורך דין מומחה? כל המידע בהמשך.

אבדן כושר עבודה הוא מצב המתייחס לאדם שאיבד את היכולת לעבוד במקצוע ספציפי (או באופן כללי) וזאת עקב תאונה או מחלה.
סיטואציה זאת מוגדרת על פי המוסד לביטוח לאומי כ"אבדן יכולת השתכרות חלקית" או "אבדן כושר עבודה מלא", בעוד שעל פי חוות דעת מומחים והגשת הבקשה על ידי המבוטח אל הביטוח הלאומי – מבצע המוסד לביטוח לאומי הערכה באחוזים שמשקפים את היכולת, או את העדר יכולתו של המבוטח להשתכר.

כיצד מגדיר הביטוח הלאומי אנשים שסובלים מהעדר יכולת השתכרות?

חשוב לדעת כי מצב כזה יכול להיות מעט סבוך ולהשתנות וזאת משום שהביטוח הלאומי מחלק את המבוטחים לכאלה שאינם יכולים לעבוד בכל תחום במאת האחוזים, וישנן סיטואציות בהם הביטוח הלאומי מגדיר את המבוטח ככזה שיכול לעסוק במשרות אחרות.
ישנה סיטואציה בה אבדן כושר העבודה הינו מלא ומסתכם ב 100 אחוזים וישנם מקרים שיוגדרו כחלקיים ויחושבו על פי 50 או 75 אחוזים.
אם מדובר באבדן כושר עבודה חלקי, יוכל המבוטח להמשיך לעבוד במשרה חלקית בעוד שישנם מקרים בהם המשרה בה עבד המבוטח, הובילה לאבדן כושר העבודה בין אם בשל פציעה, מחלת עבודה, ועוד.

מי משלם את הפיצוי ואת הקצבאות הדרושות לאנשים שאיבדו יכולת להשתכר?

בישראל, ישנם שני כיסויים עיקריים למצב של אובדן כושר עבודה בהם מכוסים תושבי ישראל מעל גיל 18. הכיסוי ניתן מהמוסד לביטוח לאומי ומחברת הביטוח הפרטיות וחברות הפנסיה.
עוד ישנם מקרים שפנייה אל חברות הביטוח וקרנות הפנסיה יולידו הגדרת אבדן כושר עבודה רק ב 75 אחוזים: מה שיותיר למבוטח יכולת להחזיק ב25 אחוזי משרה.

איזה פיצוי ניתן לקבל במקרה של אבדן כושר עבודה?

מי שיגיע לסיטואציה כזאת, חייב להבין כי מעתה והלאה רמת הכנסתו תרד משמעותית, לכן יש להיעזר בביטוח הלאומי על מנת לקבל קצבה קבועה או חד פעמית.
במקרים של נכות או אבדן כושר השתכרות במאת האחוזים או באחוז חלקי, ניתן לקבל פיצוי חד פעמי וזאת במקרים של אבדן כושר עבודה זמני, כאשר בעת אבדן חלקי או מלא, ניתן לקבל פיצוי מלא מחברת הביטוח וקצבה לאורך זמן.
אם נעשו הפקדות אל קרן הפנסיה ניתן יהיה להגיש בקשה אל החברה כאשר הבקשה ידועה בשם "פנסיית נכות" בעוד שהתנאי לתשלום החודשי יהיו כפופים לתנאי ההסכם הפנסיוני שכל אחד סיכם וחתם מול חברת הפנסיה שלו.

מתי כדאי לפנות אל עורך דין מקצועי?

אל עו"ד אובדן כושר עבודה, יש לפנות במקרים בהם המוסד לביטוח לאומי אינו מכיר בהעדר היכולת להשתכר כמו בעבר, כמו גם במקרים בהם אין הצלחה בקבלת הזכויות מחברת הביטוח והפנסיה. במקרים כאלה חשוב לפנות אל איש מקצוע שילווה אתכם בכל שלב לקבלה ומיצוי הזכויות שלכם.

מה עושים במקרה של תשלום מזונות ואבדן כושר עבודה?

במקרים של שינוי מהותי ביכולתו של אדם גרוש להשתכר, יהיה שינוי בקביעת תשלומי המזונות וזאת משום שבית המשפט המחליט על גובה המזונות שישולמו קובע את הסכום על פי רמת הכנסתו של בן או בת הזוג המשלמים את הסכום הקצוב.
במקרים שישנו שינוי לרעה וקבלת אסמכתא אודות אחוזי אבדן יכולת ההשתכרות – יש לפנות לבית משפט לעניינים משפחה ולשנות את הסכום שנקבע בהתאם לתנאים החדשים.
עם זאת, והיה ויוצגו ראיות כי לא חל שינוי ברמת חייו של משלם המזונות למרות אבדן יכולת ההשתכרות, הרי שהתביעה לשינוי תדחה.

-->